Alle funktioner og den driftssikkerhed, du har brug for
Fra pengeautomater til lotto- og billetautomater, ja selv selvbetjeningsbrug har deres egne specielle krav. Epsons tradition med kundeorienteret design betyder, at du kan stole på, at vores installationsprinter-serier leverer den løsning, du lige netop har brug for.
Kunden er konge!
Kunderne forventer, at selvbetjening er lig med hurtig betjening. Termomekanismerne med højhastighed i EU-T300-, EU-T400- og EU-T500-serierne arbejder med op til 150 mm pr. sekund – selv hvis grafikken og stregkoden udskrives i høj opløsning. Og hvis det er vigtigt med fortrolighed, sikrer EU-T500 personlige data ved automatisk tilbagetrækning af kvitteringer og kasseboner, som ikke samles op.
Vedligeholdelsesfri langtids-drift
Selvbetjeningspladserne skal være til rådighed 24 timer om dagen, og derfor er det meget vigtigt, at vedligeholdelsesarbejdet er så minimalt som muligt. Alle vores printere er meget driftssikre (MCBF 37 millioner linjer) og har halvautomatisk papirpåfyldning til hurtig og problemløs udskiftning af papirruller. Printerne kan fjernovervåges, så fejlkontrol og vedligeholdelse foregår hurtigt og let.
Til visse højvolumenpladser er EU-T500-serien ideel, da papirrullerne kan bruge en diameter på op til 254 mm.
Kompakt og holdbar
Kompakte mål og ringe pladsbehov gør EU-T300 og EU-T400-serien ideel til mindre terminaler, som f.eks. lotteriautomater og informationsanlæg. Til meget anvendte miljøer som benzintanke og pengeautomater leverer de robuste metalhuse i EU-T500-serien den mest holdbare løsning.